Pénzcentrum • 2016. május 27. 07:59
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most pénteken (2016.05.27).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Péntek reggel a Dunántúl fölött helyenként több lehet a felhő, máshol gyengén felhős vagy derült időre ébredhetünk, csapadék nem várható. Északon foltokban pára is képződhet. A gyenge szélben reggelre 9 és 15 fok közé csökken a hőmérséklet. Napközben a napos időt időnként felhők zavarhatják, viszont egy-egy zápor, esetleg zivatar inkább csak az északi és az északnyugati tájakon alakulhat ki. Északnyugaton zivatar, felhőszakadás is lehet, melyet élénk, erős szél kísérhet, másutt gyenge, mérséklet marad a légmozgás. Enyhe lesz a hajnal, napközben pedig 25-29 fokra készülhetünk.
Szombaton is nyári meleg időre van kilátás, szórványos zápor, zivatar ezen a napon inkább csak hazánk északi tájain alakulhat ki. Többnyire mérsékelt marad a déli-délkeleti szél, nyugaton élénkül fel átmenetileg. Délután helyenként már 30 fok is lehet.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Pénteken a többnyire napos időben északon, északnyugaton alakulhat ki egy-egy zápor, északnyugaton zivatar, melyek környezetében vizessé, csúszóssá válhatnak az utak. Északnyugaton egy-egy hevesebb zivatar is kialakulhat, hirtelen lecsökkenhet a látástávolság. Északnyugaton élénk, zivatar környezetében erős széllökések csökkenthetik a járművek menetstabilitását. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Pénteken sem lesz front fölöttünk, ugyanakkor a melegedés hatására fejfájás, migrén, koncentrálási problémák léphetnek fel. A több órás napsütés azonban jótékony hatással lesz közérzetünkre, ha tehetjük töltsünk minél több időt a szabadban! Figyeljünk viszont bőrünk védelmére, az UV-sugárzás 11 és 15 óra között sokfelé nagyon erős lesz! Fogyasszunk sok folyadékot!
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)