Időjárás: mire számíthatunk ma? (2016.03.30)

Pénzcentrum2016. március 30. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most szerdán (2016.03.30).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most szerdán (2016.03.30).

36 órás előrejelzés

Szerdára virradóra még keleten, északkeleten lehet egy-egy gyenge zápor, ugyanakkor reggel az ország nagy részén még erősen felhős időre ébredhetünk. A déli, délnyugati szél gyenge, mérsékelt lesz. A minimumok 3 és 8 fok között várhatóak. Napközben változóan, erősen felhős időre van kilátás, ugyanakkor már csak elszórtan alakulhat ki jelentéktelen csapadék, egy-egy gyenge zápor a keleti, északkeleti tájakon. A feltámadó délnyugati széllel melegebb légtömegek érkeznek térségünkbe, így délutánra már 17 és 22 fok közé melegszik a levegő.

Csütörtök reggelre az északi tájakon átmenetileg pára, köd kialakulhat, de már többfelé ébredhetünk kevésbé felhős időre. Számottevő csapadék már nem várható. Sokfelé élénk lehet a délnyugati szél. Enyhébb lesz az éjszaka, hajnalban 5 és 11 fok közötti minimumokra számíthatunk.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Szerdán már csak a keleti, északkeleti tájakon találkozhatunk elszórtan kisebb esőtől, egy-egy gyenge záportól vizes, csúszós útszakasszal. A megélénkülő, megerősödő délnyugati szél jelentősebben csökkentheti a járművek menetstabilitását. Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Szerdán melegfront alakítja hazánk időjárását, ezért az érzékenyek körében felerősödhetnek a tünetek. Fejfájás, migrén, dekoncentráltság, álmosság egyaránt jelentkezhet. A nagy napi hőinkás miatt vérnyomásproblémák is előfordulhatnak. A szeles időben romlik a hő- és komfortérzetünk, ezért ajánlott a réteges öltözet, ugyanis reggel még hideg lesz, délután pedig többfelé 20 fok várható. A szél miatt ingerlékenyebb, nyugtalanabbak lehetünk.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Hójelentés

Tavaszi napok jönnek, havazás sehol sem várható.

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

Címkék:
időjárás, penzcentrum, időjárásjelentés, meteorológia, közlekedésmeteorológia, orvosmeteorológia,