Nem dízel az autód? - Akkor ennek most nem fogsz örülni

Portfolio2009. március 9. 13:12

Bruttó 3 forinttal lesz drágább szerdán 0 órától a benzin a hazai kutakon, a gázolaj kurzusa pedig változatlan marad - tudta meg a Portfolio.hu. A MOL lépése nem meglepetés, szombaton már beszámoltunk róla, hogy valószínű az áremelés.

Szerdán (2009. március 11.) nulla órától 3 forinttal emeli a MOL a benzin bruttó nagykereskedelmi listaárát, miközben a gázolaj ára változatlan marad - tudta meg a Portfolio.hu. Ez azt jelenti, hogy az olajcég a benzin literjét a kiskereskedőknek listaáron bruttó 242.4 forintért, a gázolajat pedig bruttó 235.9 forintért adja majd


Bár az egyes kutak árképzése egymástól eltérő, az autósok nagyjából ugyanilyen mértékű 3 forintos árváltozással szembesülnek majd szerdától az állomásokon, ami azt jelenti, hogy a benzin literje átlagosan körülbelül 257-258 forintba kerülhet majd, miközben a gázolajat átlagosan 250-251 forint körül mérhetik.

Az áremelés nem meglepő, hiszen a tőzsdei üzemanyagárak közül forintban mérve a benziné 2%-ot emelkedett a múlt héten, miközben a gázolaj ára 2.7%-ot csorgott lefelé. Dollárban az olajtermékek 3.1, illetve 7.5%-os zuhanást mutattak be, de a forint jelentős gyengülése miatt a magyar autósok nem örülhetnek.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Érdekesség még, hogy a szerdai árváltozással a gázolaj és a benzin között még tágabbra nyílik az olló: bruttó nagykereskedelmi listaár szintjén már 6.5 forinttal lesz olcsóbb a dízel a benzinnél.


Címkék: