Vajon ki örökli Fülöp herceg mesés vagyonát? Itt a legvalószínűbb forgatókönyv

Pénzcentrum2021. április 10. 17:02

Egyre többen találgatják, kire szállhatnak az április 9-én elhunyt brit Fülöp herceg címei és több milliárdos vagyona. A brit uralkodóház öröklési rendje nem egyszerű, de igyekszünk bemutatni a legvalószínűbb forgatókönyvet.

Április 9-én reggel, 99 éves korában elhunyt II. Erzsébet brit uralkodó férje, Fülöp herceg. Ő királyi fensége békében hunyt el ma reggel a windsori kastélyban - állt a Buckingham-palota hivatalos közleményében. A herceg 1947-ben kötött házasságot Erzsébet hercegnővel, aki öt évvel később az Egyesült Királyság királynője lett. Ezzel Fülöp töltötte be leghosszabb ideig az uralkodó hitvesének címét a brit történelemben.

Fülöp herceg a görögországi Korfu szigetén született 1921. június 10-én. Apja görög királyi herceg, anyja, Alíz hercegnő, pedig Viktória brit királynő dédunokája volt. II. Erzsébettel négy közös gyermekük született, köztük Károly, aki a brit trón várományosa. Fülöp egyike volt a királyi család legaktívabb tagjainak és csupán pár éve vonult vissza a közszerepléstől

Ki örökli Fülöp herceg címeit, és vagyonát?

A kérdésre nem egyszerű választ adni, hiszen meglehetősen bonyolult az öröklési rend a brit uralkodóházban. Alap esetben az Edinburgh hercege címet - amit direkt Fülöp miatt hozak létre még 1947-ben - legidősebb fia, Károly herceg örökölné, azonban nem valószínű, hogy a brit trón várományosa kap egy harmadik címet is a walesi és cornwalli herceg címek mellé.

Eduárd ugyanis egyelőre csak a Wessex grófja címmel büszkélkedhet, a grófi cím pedig két fokozattal van lejjebb van a hercegi címnél, így joggal bizakodhat az "előléptetésben". És itt még nem ér véget a történet, kérdéses ugyanis, kire száll mad Fülöp másik két címe; II. Erzsébet brit uralkodónak kell döntést hoznia arról is, kire szállnak majd a Greenwich bárója és Merioneth grófja címek.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A címeken túl persze osztozni kell még Fülöp herceg mesés vagyonán is; bár itt tisztább a kép. Sajtóértesülések szerint ugyanis ingatlanjait és minden ingóságát a királynő és gyermekeik örökölhetik. Nem kevés pénzről van szó amúgy: Fülöp éves szinten 400 ezer font járadékot kapott, ez a jelenlegi árfolyamon nagyjából évi közel 165 millió forintot jelentett. De nem ez volt az egyetlen bevételi forrása, lapértesülések szerint

a néhai Fülöp vagyona 24 millió fontra, azaz 9,88 milliárd forintra rúg.

Címkék:
öröklés, brit,