Pénzcentrum • 2025. június 24. 16:44
A Paris Saint-Germain vezetőedzője, Luis Enrique élesen bírálta a klubvilágbajnokság pályáinak minőségét, miután csapata 2-0-ra legyőzte a Seattle Sounders együttesét - jelentette a BBC.
A PSG menedzsere szerint a labda "úgy pattogott, mint egy nyúl" a Lumen Fielden lejátszott mérkőzésen, ahol a stadion műfüves borítását ideiglenes hibrid gyepre cserélték a torna idejére.
"Nem tudnék elképzelni egy lyukakkal teli NBA-pályát sem" - nyilatkozta a 55 éves szakember, aki szerint a FIFA-nak figyelembe kell vennie a mérkőzés- és edzőpályák minőségét, ha azt szeretné, hogy a klubvilágbajnokság "a világ legmagasabb szintű versenye legyen".
Enrique elismerte, hogy csapatának módosítania kellett játékstílusát az Egyesült Államokba érkezésük óta a pályák állapota miatt. "A Lumen Field korábban műfüves volt, most természetes gyep, amit kézzel kell locsolni - ezt megtették a félidőben, de a pálya 10 perc alatt újra kiszáradt" - magyarázta.
A klubvilágbajnokság híreiért, eredményekért kattints a Sportonline-ra!
A Real Madrid játékosa, Jude Bellingham szintén kritizálta a pályák minőségét: "A pályák egyáltalán nem jók. Megfogják a labdát, alig pattan. A térdeknek is megterhelő. Remélem, valaki foglalkozik ezzel a jövő évi világbajnokság előtt."
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A torna öt helyszíne - köztük a Lumen Field - a 2026-os világbajnokságon is mérkőzéseket fog rendezni. Ezek mindegyikét NFL-csapatok használják, és általában műfüves borítással rendelkeznek, de a világbajnokságra valódi gyepet telepítenek majd a FIFA követelményeinek megfelelően.
Nem ez az első alkalom, hogy az amerikai pályák minősége problémát okoz. A tavalyi Copa America során is kritikák érték a pályák állapotát, Emiliano Martinez argentin kapus például "katasztrófának" nevezte a Mercedes-Benz Stadion pályáját a Kanada elleni győzelem után.