8 hasznos tipp, amivel megóvhatod otthonod az özönvíztől

Pénzcentrum2014. augusztus 7. 11:31

Napok óta országszerte szakad az eső Magyarországon, és az előrejelzések szerint így lesz ez a következő napokban is. Az ítéletidő azon túl, hogy tönkre teheti a nyaralást, jókora kárt is tehet az otthonokban. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, ha nem akarod, hogy a házadat elmossa az eső.

1. Zárd be az ajtót, ablakot!

Viharos időjárás esetén a nyílászárókat mindig jól zárjuk be. A személyi sérülések magas kockázata miatt fontos, hogy a repedt ablaküvegeket minél előbb kicseréltessük.

2. Évente legalább egyszer tisztítsd ki az ereszcsatornát!

A lehulló levelek gátolhatják az ereszcsatorna vízelvezetését, ennek következtében az összegyűjtött vízmennyiség nem, vagy csak részben tud a lefolyócsöveken keresztül távozni. A fennmaradó mennyiség az ereszcsatorna oldalán, vagy a falon folyik le, amely nagyon hamar a falszerkezetek állagromlásához vezet. Arról nem is beszélve, hogy az ereszben rekedő víz többletterhelést jelent az egész szerkezetre nézve.

3. Takarítsd el a szennygátat is!

A kültéri elfolyó tisztítása is legalább ilyen fontos, és ne feledkezzünk meg a lefolyócsövekről sem, mert azokban is szűkületet vagy akár dugulást okozhatnak a levelek. A lefolyócső torkába helyezett lombfogó kosár gátolja a falevelek ejtőcsőbe jutását, viszont körülötte alakul ki szennygát. Ezt feltétlenül el kell távolítani.

4. Ellenőrizd át a tetőt, ha nem akarsz beázni!

Évente legalább egy alkalommal javasolt a tetőburkolatok áttekintése, amellyel megelőzhető, hogy az esetleges sérülés helyéből kiindulva a fedésben további károk keletkezzenek, illetve elkerülhetjük, hogy a fedés sérüléséből eredő nyíláson keresztül a csapadék az épületbe jutva további károkat okozzon.

5. A kültéri fafelületek is könnyen szétrohadhatnak az esőtől!

Egy közönséges festékréteg képtelen hosszú időn át biztosítani a fa állagának megőrzését. Ehhez igazi favédő bevonat kell. A legfontosabb tudnivaló, hogy a vastaglazúr mérettartó faszerkezetekre való (ajtó, ablak, lambéria), míg a vékonylazúr nem mérettartó faszerkezetekre (kerítés, kocsi beálló, pergola).

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

6. A pincében, alagsorban pakolj magasabbra!

Ha a helyiség padozata talajszint alatt épült, a padozattól a lehetőségekhez mérten minél magasabban tároljuk az ingóságainkat a felhőszakadásból eredő elöntési károk megelőzése érdekében.

7. Építs támfalat!

Lejtős területre épített ingatlanok esetében a heves esőzés előidézte földcsuszamlásból eredő károk megelőzhetők vagy mérsékelhetők megfelelő statikai jellemzőkkel tervezett kerti támfalak építésével.

8. Biztosítsd az otthonod!

Hiába egyre több a vihar okozta kár, az utóbbi években közel százezerrel csökkent a lakásbiztosítások száma Magyarországon.

Címkék:
otthon, eső, zivatar, családi ház, viharkár,