Ismét aljas trükkel fosztogattak nyugdíjasokat

Pénzcentrum2014. augusztus 6. 16:05

Az idős asszonynak nem volt szüksége ágyneműre, az ismeretlenek mégis rábeszélték a vásárlásra. Több százezer forintot fizetett, és még a lakásába is beengedte az aljas csalót - írja a police.hu.

Gyógyító ágyneműt ajánlott egy ismeretlen asszony egy tatabányai néninek, aki annak ellenére, hogy nem volt szüksége rá, kifizetett érte több százezer forintot. Később rájött, hogy becsapták, ezért feljelentést tett a Tatabányai Rendőrkapitányságon.

Elmondta, hogy a lépcsőház kapujában találkozott össze egy középkorú asszonnyal, aki karon fogta és lakásába kísérte. A nénit a nevén szólította, majd közölte vele, hogy őt és még kettő, szintén a lépcsőházban lakó idős asszonyt keres, akiken segíteni szeretne. A 88 éves néni ekkor már nem merte kitessékelni a lakásból a nőt, leszámolta neki az ágyneműért kért pénzt.

A rendőrség tájékoztatása szerint szomjúság, nyugdíj-kiegészítés, segély folyósítása, nyeremények átadása, rokonnal megbeszélt adás-vétel, unokára való hivatkozás, vagy kölcsön ígéretével verik át leggyakrabban az idős embereket.

A rendőrség kéri az időskorúakat, hogy az utcán ne álljanak szóba idegenekkel, és a fentihez hasonló esetekben utasítsák vissza a segítséget, a vásárlást. Ismeretleneket semmilyen körülmények között ne engedjenek be otthonaikba, bármilyen indokra hivatkoznak is. A felsoroltak mellett az sem ritka, hogy valamilyen közmű cég szakemberének adja ki magát az adott csaló, és úgy próbál meg bejutni a lakásba. Ezért ha egy óraleolvasó csönget be hozzánk, akkor is legyünk résen!

A Pénzcentrum.hu biztonsági tippjei

1. Ellenőrizd az igazolványát!

Ha bárki azzal az ürüggyel akar bejutni a lakásba, hogy mérőóra állást olvasson le, kérd el az igazolványát. Legtöbb esetben a szolgáltató munkatársai fényképes, logóval, érvényességi dátummal és azonosítószámmal ellátott igazolvánnyal rendelkeznek. Amennyire lehet, próbáld megvizsgálni a hitelességét! A legjobb, ha addig be sem engeded, amíg ezt nem tetted meg.

2. Telefonálj!

Hívd fel az adott szolgáltatót, akire a leolvasó hivatkozik, és kérd le a kiérkező az adatait, azonosítószám és név alapján meg kell találniuk őt a rendszerben. Ha már vonalban vagy, arra is kérdezz rá, valóban végeznek-e a környékeden karbantartási munkálatokat.

3. Készpénzt soha!

Bárki kopogtat azzal, hogy válts fel neki egy nagy címletű bankjegyet, küldd el azonnal. Az sem ritka, hogy egy magát a szolgáltató munkatársának kiadó csaló azzal a szöveggel próbálkozik, hogy túlfizetésedet akarja most megtéríteni, de sajnos vissza kell adnod. Így adott esetben az ő húszezrese hamis, de a te tízesed, amit átadsz neki, nem az.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

4. Ne írj alá semmit csak úgy!

Bárki akar bejutni a lakásodba azzal a szöveggel, hogy alá akar íratni veled valamit, ne dőlj be! Ki tudja milyen rejtett apró betűs résszel akarnak becsapni a csalók, akik utólag állnak elő követeléseikkel. A szolgáltatók szerződéskötéssel kapcsolatos ügyeiket hivatalos úton intézik, előzetes egyeztetés alapján.

+1. Riasztás!

Ha bármilyen módon megkárosítottak, mindenképpen jelezd a rendőrség felé, tegyél feljelentést!

 

Címkék:
otthon, csalás, átverés, trükk,