Szexi szőke csalót keresnek a magyar zsaruk + fotó

Pénzcentrum2014. szeptember 29. 18:04

Feltűnően csinos hölgyet keres a rendőrség: pénzügyi csalással vádolják.

A rendőrség csalás gyanúja miatt keresi a fényképen látható nőt.

A VII. kerületi Rendőrkapitánysága eljárást folytat csalás vétség gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen. A rendelkezésre álló adatok szerint az ismeretlen nő befektetés címén több részletben pénzt csalt ki a sértettől, melyet a befektetési idő letelte után nem adott vissza.

A gyanúsított 38 év körüli, vékony testalkatú, rövid, világosszőke hajú nő, bal lapockáján ismeretlen mintázatú tetoválás van.

Honnan ismerhetjük fel, hogy csalóval van dolgunk?

Ha csaló, átverős pénzügyi tanácsadóval, álbrókerrel van dolgunk, szinte biztosra vehetjük, hogy teljes befektetésünk elúszik, előbb vagy utóbb - érdemes tehát résen lenni. Mindig gyanakodjunk, ha irreálisan magas, az átlagos piaci kamatokat jóval meghaladó befektetéssel kecsegtetnek.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Épp ezért nagyon fontos, hogy csak olyanra bízzuk pénzünket, aki megfelelő banki háttérrel rendelkezik, azaz dokumentált szerződése van egy pénzügyi szolgáltatóval, így nem közvetlenül nála, hanem egy pénzügyi szolgáltatónál (bankban, brókerszámlán) tudjuk elhelyezni pénzünket, kizárólag visszakövethető, elektronikus utalással (az átvételi elismervényt, készpénzes megoldást jobb elfelejteni).

Érdemes referenciát kérni a pénzkezelőtől az elmúlt időszakban folytatott tevékenységről - ennek bizonyításához egyébként ingyenes auditáló cégek állnak rendelkezésünkre. Próbáljunk keresni referenciát az ügyfélkörében is: kérjük el néhány ügyfelének telefonszámát, vagy kérjük meg, hogy hívja fel előttünk néhány ügyfelét.

Az igazán szembetűnő "intő jel" ugyanakkor az, hogy ha egyik sem áll rendelkezésére a fentiek közül, vagy ha nem tudja bizonyítani tevékenységét, akkor nagyon hamar eltűnik a csaló.

Címkék:
csaló, megtakarítás,