Neves világranglistán szerepelt jól a Műegyetem: Miskolc és Debrecen is felkerült

Pénzcentrum2020. október 30. 14:31

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) lett a legjobb hazai felsőoktatási intézmény a mérnökképzés területén, derül ki a Times Higher Education tudományterületi listájából. A felsőoktatási rangsorban emellett természettudományi és társadalomtudományi képzéseit illetően is jó helyezést szerzett a Műegyetem.

A Times Higher Education (THE) minden év őszén teszi közzé a világ legjobb egyetemeit felsoroló szakterületi listáit. Az ismert brit felsőoktatási rangsorkészítő  most publikált, 2021-re vonatkozó ranglistáján 11 szakterületen öt szempont szerint elemezték a vizsgált 1512 felsőoktatási intézményt. Az öt értékelt teljesítménymutatót - oktatás, kutatás, hivatkozások, nemzetköziség és az iparból származó bevétel - az adott kategória sajátosságainak megfelelő súlyozással veszik figyelembe az összeállítás során.

A nemzetközileg is kiemelkedő színvonalú képzései révén ismét három kategóriában - mérnöki, természettudományi és társadalomtudományi képzésekkel - került fel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a "Times Higher Educations World University Rankings 2021 by subject" elnevezésű nemzetközi összeállításába.

A mérnökképzési szakterületi rangsor szerint a Műegyetem őrzi előző években elért pozícióját a listán: idén is a 601-800. helyen áll. A magyar felsőoktatási intézmények közül a BME mellett csak a Debreceni Egyetem és a Miskolci Egyetem szerepel a 900 felsőoktatási intézményt tartalmazó mérnöki kategóriában, amelyben az építő- és gépészmérnökitől a vegyész- és villamosmérnöki területeket vizsgálták. A Műegyetemmel megegyező pozíciót vívott ki magának a listán a régió jeles műszaki felsőoktatási intézményei közül például a Brno University of Technology (Csehország), valamint a Lviv Polytechnic National University (Ukrajna).

Idén a legkedvezőbb helyezést a társadalomtudományi szakterületi rangsorban érte el a Műegyetem, amely szerint az 501-600. legjobb nemzetközi felsőoktatási intézmény között találhatók a BME ide vonatkozó képzései. A BME az élettelen természettudományok kategóriájában a 601-800. helyet foglalja el.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

A BME idén egyébként ismét bekerült a Times Higher Education 2020 szeptemberében publikált összesített felsőoktatási globális rangsorába is. A hazai egyetemek között a BME kapta a legmagasabb pontszámot az ipari bevételek területén, és a második legmagasabbat a kutatási tevékenységre vonatkozóan.  A nemzetközi rangsorokban megjelenített műegyetemi szerepléséről a bme.hu aloldalán olvashatnak többet.

Címkék:
hrcentrum, ukrajna, rangsor, bme, univer,