Elárulta Balázs Klári, mi a valódi szakmája

Pénzcentrum2017. augusztus 31. 16:30

Nem mindig énekesként kereste a kenyerét Balázs Klári. Egy interjúban elárulta, miért hagyta ott hamarabb az iskolát, és mi az eredeti foglalkozása.

Nyíltan vállalja Balázs Klári, és férje Korda György, hogy jólétben élnek. A nyár elején még arról mesélt a házaspár, hogy  felújították a villájukat, amely szállodaként üzemel. Balázs Klári most arról beszélt egy interjúban, hogy miért hagyta ott az iskolát, valójában mi az eredeti szakmája, és hogyan csöppent a zeneiparba.

Tizenhét éves koromtól bejelentett állásom volt, mert otthagytam a középiskolát, és estin folytattam, hogy eltartsam magam, levéve ezzel a szüleimről a terhet. A keresetemből fizettem az énektanárt, és anyunak vettem részletre egy új varrógépet"

- mondta a Hot Magazinnak Balázs Klári. Az énekesnő azonban nem hagyott fel teljesen a tanulással, és nem mondott le az álmairól sem.

Érettségi után kozmetikusiskolába iratkoztam, tanulóként is dolgoztam, de nem adtam fel az álmaimat. Lett saját zenekarom, elvéteztem a Rádió stúdióját, aztán sikerrel vizsgáztam a ma már nem létező Országos Rendező Irodánál, profi előadói minősítést kaptam, és attól fogva az ő műsoraikban léptem fel"

- mondta a magazinnak Balázs Klári.

Ma is dolgoznak a fiatalok

A korábbi generációknál az volt elterjedt, és bevett szokás, hogy teljes állásban dolgoznak a fiatalok, és aki emellett még tanulni is szeretne, annak esti iskolában volt lehetősége erre. Ma már a legtöbb fiatalnak megadatik, hogy a tanulásra koncentráljon diákévei során, és nappali tagozatra járjon, ugyanakkor egyre többen vállalnak diákmunkát, hogy eltarthassák magukat, vagy legalábbis valamennyire tehermentesítsék a szüleiket.

A nyári szünetben még többen vállaltak munkát, és erre az iskolaszövetkezetek is fel voltak készülve. A tanulók diákmunkásként leggyakrabban pénztáros, árufeltöltő, fürdősegéd, úszómester, hostess, rendezvényi kisegítő munkakörben dolgozhatnak, emellett várják őket nyelvtudást igénylő munkákra, a felsőoktatásban tanulók pedig informatikai, mérnöki területeken is el tudnak elhelyezkedni, teljes és részmunkaidőben egyaránt.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az Y Generáció Iskolaszövetkezet tájékoztatása szerint a diákok a nyári szünet alatt részmunkaidőben (4 vagy 6 órás) és teljes (8 órás) munkaidőben is állást vállalhatnak. A diákok órabére a betöltött álláshoz szükséges szaktudást figyelembe véve bruttó 733 és 2900 forint között mozog. Az iskolaszövetkezetnél a legtöbb pozícióhoz kapcsolódó órabér nagyjából bruttó 1000-1100 forint körüli.

Címlapkép: MTI

Loading...

Címkék:
karrier, diákmunka, tanulás, fiatal,