Dühös a nyertes nyugdíjas: nem erről volt szó

Népszava2014. március 5. 09:02

Januárban még felháborodtak az üdülési alapítvány pályázatáról lemaradt idősek, de mára kiderült, ők jártak jól - írja a Népszava. Egy nyugdíjas beszámolója szerint az egyik fürdőbe mindössze kétszáz forinttal olcsóbb az Erzsébet-kártya tulajdonosok jegye, mint a sima nyugdíjas jegy. Ám, ha az idősek hozzászámítják azt a 2500 forintos önrészt, ami a pályázat feltétele volt, kiderül, többet fizetnek, mint azok, akik nem nyertek a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványnál.

Dühösek voltak a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) kedvezményes fürdőzési pályázatáról lemaradt idősek, de mára kiderült, ők jártak jól. Egy, a Népszavát megkereső nyugdíjas saját tapasztalatáról számolt be. Mint írta, sikeresen elnyerte a pályázatot, minden feltételt teljesített, átvette az Erzsébet kártyát és elindult az egyik hazai fürdőbe. Ám ott nagy csalódás érte.

A 3 órás belépőért 1890 forintot kértek tőle, mert - mint a pénztárnál közölték - az Erzsébet-kártya tulajdonosoknak ennyibe kerül a belépőjegy. A sima nyugdíjas jegy egyébként 2100 forint, tehát a pályázaton elnyert "ingyenes" belépés csak 210 forint kedvezményt biztosít. A fürdőt egyébként 10 alkalommal vehetik igénybe a nyugdíjasok - írta az olvasó.

Az Erzsébet-kártya tulajdonosának pályázati önrészként már be kellett fizetnie 2500 forintot, így, ha a 10 alkalmas bérletet szeretné igénybe venni, akkor a "kedvezményes" 1890 forintos belépőhöz még hozzájön ennek az összegnek a tizede, vagyis 250 forint. Így az ő három órás jegye 2140 forintba kerül. Vagyis, ha a "kisnyugdíjas" nyert, 40 forinttal drágábban fürödhet, mintha nem pályázott volna.

Mi ez az egész?
A fürdőjegy pályázat kifejezetten nyugdíjasoknak szól. A program lényege, hogy a nyugdíjasok 2 500 forint befizetésével akár 25 alkalmas belépőt kaphatnak.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A nyugdíjasok (akik megfeleltek a feltételeknek) pályázhattak, és ha nyertek, akkor 2 500 forint befizetésével 10-25 alkalmas fürdőbelépőt kaptak a meghatározott fürdőkbe, Kecskeméttől Harkányig, Gyulától Miskolctapolcáig. Az elnyert támogatás legkésőbb 2014. december 31-ig vehető igénybe, a határidő meghosszabbítására nincs lehetőség. Fontos tudni, hogy a támogatás nem fedezi a fürdőbe utazás költségeit, és nem is használható fel az útiköltség megtérítésére.

A részletekért KATTINTS IDE!

 

Címkék:
karrier, nyugdíjas, fürdő,