Március végéig jelentkezhetnek a devizahitelesek

Pénzcentrum2012. december 10. 18:02

2012. december 31-éről 2013. március 29-ére tolná ki az árfolyamgát igénybevételének lehetőségét az a törvénymódosító javaslat, amelyet Balázs József fideszes képviselő nyújtott be az Országgyűlésnek.

A jelenleg hatályos jogszabály szerint 2012. december 31-éig nyújthatják be az árfolyamgát igénybevételére vonatkozó kérelmüket bankjuknak a deviza jelzáloghitellel rendelkező ügyfelek.

Az árfolyamrögzítésben való részvétel feltételei
- az adósnak lakáscélú vagy szabad felhasználású devizaalapú (frank, euró, jen) jelzáloghitele van, amelyet forintban törleszt
- a kölcsön folyósításkor alkalmazott árfolyamon számított forintösszege nem haladta meg a 20 millió forintot
- a kölcsön fedezete Magyarország területén lévő lakóingatlanon alapított zálogjog
- az adós fizetési késedelme nem haladta meg a 90 napot, nem áll fizetéskönnyítő program hatálya alatt (kivéve futamidő-hosszabbítás), és az ingatlan nem áll végrehajtás alatt
- pénzügyi lízingszerződés esetében a szerződést a felek 2011. december 15-e előtt kötötték.

A képviselői indítvány a régi határidőt március 29-ére tolná ki.


Az indoklás szerint "a devizahitelesek megsegítése érdekében indokolt a gyűjtőszámlahitelre vonatkozó hitelkeretszerződés igénylési határidejének három hónappal történő meghosszabbítása".

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

 

  
Amennyiben elfogadja a Parlament a módosító indítványt, azzal a várakozásoktól eddig jelentősen elmaradó részvételi arányra reagál a kormány. A meghosszabbítás valamelyest növelné a bankszektor kieső kamatbevételeit és az állam kiadásait, ám az eredeti tervekhez képest nem jelentene elviselhetetlen terhet egyik fél számára sem. Pozitív hatása lenne ugyanakkor a hitelportfólió minőségének javulása, továbbá kisebb károkat okoz a kostrukció a bankszektor számára, mint bármilyen követelésleírással járó megoldás. Az egyes szereplők teherviselésére vonatkozóan továbbra is érvényesek alábbi becsléseink.

Címkék: