MTI • 2024. február 18. 09:32
Nikl Béla, az ismert dunaföldvári horgász, most egy vadászat során ejtett különleges zsákmányt. Közösségi oldalán számolt be arról, hogy egy úgynevezett „babos” vaddisznót ejtett el a földvári határban.
A Dunaföldvári Vadásztársaság területén, amelynek már régóta tagja vagyok, állományritkító vadászatot tartottunk december 28-án. Ott került terítékre ez a különleges, két év körüli, 80–90 kilós példány. A vadásznyelv babos disznóknak hívja azokat az egyedeket, amelyeknél a megszokott barna sörték színébe a házi disznóra utaló fehéres-rózsaszínes foltok vegyülnek. Ezek a példányok a házi és a vaddisznók genetikai keveredéséből születnek
- monta Nikl Béla a teol.hu portálnak.
Kilövéskor selejtezési szempont is, hogy ezektől a példányoktól megtisztítsák az állományt
- tette hozzá.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ahogy a lap írta, arról hiába is kérdezték volna a horgász-vadász szakembert, hogy milyen volt a most lőtt disznó húsa, különbözött-e a többi vadétól és miféle fogás készült belőle, hiszen Bélának a babos disznót, a többi zsákmányhoz hasonlóan le kellett adnia a vadásztársaság bázisára, a kilőtt állat sorsáról majd a társaság dönt.