HelloVidék • 2022. október 8. 17:00
Spórolásra hivatkozva bezárta a tankerület a hajdúvidi általános iskolát. Azt mondják, nincs pénz a fűtésre, miközben több mázsa szén és tűzifa áll az intézmény udvarán. A kialakult helyzet miatt a diákoknak a 15 kilométerrel arrébb fekvő hajdúböszörményi iskolába kell járniuk. A szülők felháborodtak a döntésen és beperelték a fenntartót, számolt be az ATV híradó.
Az intézmény egy ideje üresen áll. A szülőket augusztus végén tájékoztatták arról, hogy spórolás miatt bezár az iskola. A szülői munkaközösség azóta perben áll a fenntartóval.
Az ATV felvételein látható, hogy több mázsa letakart szén és tűzifa hever az udvaron, így a fűtés nem jelenthetne gondot, a gyerekeknek mégsem látogathatják az intézményt.
Az egyik felsős tanuló a híradónak elmondta, hogy a legrosszabb a kialakult helyzetben az ingázás, ugyanis reggel és délután is egy-egy órát kell utazni.
A csatorna kereste a település polgármesterét, aki nem kívánt nyilatkozni, válaszlevelében viszont azt írta, hogy a kialakult helyzet a tankerület döntése, így az ügy nem a településre tartozik.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 63 632 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől a K&H Bank (THM 10,82%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)