Galgóczy: újabb adag AstraZenecát kapnak a háziorvosok

MTI2021. március 1. 16:24

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője arra figyelmeztet, hogy továbbra is fegyelmezettnek kell lenni, hogy meg lehessen akadályozni a koronavírus robbanásszerű terjedését.

Galgóczi Ágnes hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában arról beszélt, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) már tavaly ősszel, a második hullám idején bevezette a karanténfáradtság fogalmát, mivel "az állandó lezárásokba mindenki belefárad". Ugyanakkor - hívta fel a figyelmet - a harmadik hullám kezdetén továbbra is fegyelmezettnek kell lenni, és minimálisra kell csökkenteni a kontaktusok számát a járvány robbanásszerű terjedésének megakadályozása érdekében.

Az oltási stratégia változásáról azt mondta, hogy a Pfizer-BioNTech-vakcina esetében módosították a második oltás időpontját, míg az AstraZeneca oltóanyaga esetében - az alkalmazási előiratnak megfelelően - kitolják a második oltás időpontját.

Megjegyezte: a második AstraZeneca-szállítmány a múlt héten érkezett Magyarországra, a vakcinákat ezen a héten kiszállítják a háziorvosoknak, akik a 60 év alatti krónikus betegeket oltják majd vele.

Az orosz és a kínai vakcinák esetében egyelőre nem változtatnak a két oltás közötti oltási sémán - jelezte.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Fotó: MTI/Balázs Attila

Címkék:
biztosítás, járvány, háziorvos, oltás, robbanás, vakcina, koronavírus, kossuth tér, nemzeti népegészségügyi központ, kossuth rádió, astrazeneca, kínai koronavírus, egészségügyi világszervezet,