Felmérés: a koronavírus mellett emiatt aggódnak leginkább a magyarok

Pénzcentrum2020. május 8. 15:04

Az embereket első helyen foglalkoztató világméretű krízis megtanított bennünket, hogy értékeljük mindennapjainkat. A COVID-19 vírus árnyékot vet a korábban éveken át elsőszámú problémára, a munkanélküliségre is. Ezzel együtt a világ lakosságának élesen növekvő, de még mindig kisebb hányada érzi úgy, hogy jó irányba tartanak a dolgok országában. A magyarokat a koronavírus után az egészségügy helyzete aggasztja legjobban - derült ki az Ipsos felméréséből.

A világon az emberek 46 százaléka úgy véli, hogy hazájában jó irányba haladnak a dolgok - derült ki az Ipsos 20 ezer ember megkérdezésével 28 országban végzett felméréséből. A kutatás szerint Magyarországon az emberek borúsabban látják a helyzetet. Az emberek leginkább a koronavírus miatt aggódnak; a járvány 61 százalékos említése rekord a tíz éve rendszeresen megismételt kutatás történetében. 28 országból 24-ben a koronavírustól tartanak leginkább a válaszadók.

A legmagasabb említési értékeket Malajziában (85%), Nagy-Britanniában (77%) és Ausztráliában (74%) mérte az Ipsos, míg Oroszország és Kína lakosságának alig negyede nevezte meg kritikus problémának. Általánosságban legoptimistábbnak szintén, a Covid-19 vírust a saját állítása szerint hivatalosan is leküzdő Kína bizonyult. Magyarország lakosai a világ azon felébe tartoznak, akik az átlagnál rosszabbnak ítélik meg országuk helyzetét: a kétharmados többség (67%) szerint nem megfelelő irányba haladnak a dolgaink.

A hazai tendencia azonban javuló, nő a pozitívan vélekedők száma: februárban még csak 24%, márciusban már 28%, áprilisban pedig 33% volt ezen a véleményen. Ezekben a hónapokban Magyarországon is leginkább a koronavírus miatt aggódnak az emberek, 10-ből 6-an említették, ami megfelel a világátlagnak. Emellett ugyanennyi válaszadót nyugtalanít az egészségügy helyzete, ráadásul az 59%-os aránnyal az első helyet szereztük meg a vizsgált 28 ország összehasonlításában - hasonlóan magas értékkel Lengyelország követ minket.

A korrupció és a társadalmi egyenlőtlenségek problémája (38% illetve 34%) mostanra némileg veszített a súlyából (kb. 10 százalékpontot) az egy hónappal ezelőtt mértekhez képest, ugyanakkor a munkahelyek elvesztésének veszélye a tavasz végére egyre többek mindennapjait árnyékolja be (márciusi 23%-ról áprilisra 28%-ra nőtt).

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

A globális összehasonlítás magyarokra nézve pozitív vetülete, hogy a vizsgált nemzetek közül a magyarok tartanak a legkevésbé a bűnözéstől és erőszaktól, a terrorizmustól, illetve az adóterhektől.

Címkék:
biztosítás, egészségügy, felmérés, terror, koronavírus, terrorizmus, ipsos, társadalmi egyenlőtlenségek,