Kiadták a figyelmeztetést: durva influenzajárványra készüljön mindenki

Pénzcentrum/MTI2017. december 4. 15:30

A korábbiaknál elterjedtebb és "durvább lefolyású" megbetegedésekkel járó influenzajárványra kell számítani az idén.

A korábbiaknál elterjedtebb és "durvább lefolyású" megbetegedésekkel járó influenzajárványra kell számítani az idén - közölte a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke az M1 csatorna hétfői műsorában.

Póta György azt mondta, erre abból lehet következtetni, hogy a déli féltekén, Ausztráliában a korábbiaknál súlyosabb járvány jelentkezett. A tapasztalatok szerint ugyanis a vírusok az ottani tél elmúltával az északi féltekén jelennek meg.

Az elnök hangsúlyozta: a gyerekek nem tartoznak a rizikócsoportba, ám

esetükben is kockázatot jelent a közösségben szerzett fertőzések nyomán legyengült szervezet.

Általánosságban, akárcsak az idősek esetében, a gyerekeknél is a krónikus betegek a leginkább veszélyeztetettebbek. A szervezet ellenálló képessége a gyerekeknél is megfelelő táplálkozással, a C és a D vitamin alkalmazásával és a higiéniai szabályok betartásával erősíthető - mondta.

Mindezen felül, arról is esett szó, hogy

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

az antibiotikumok nemcsak, hogy nem használnak a vírusokkal szemben, hanem még gyengítik is az immunrendszert.

Az antibiotikumok túlfogyasztásában a nemzetközi statisztikák szerint Magyarország éllovas.

A túlfogyasztás azonban rezisztenciát okozhat, amelynek nyomán egyre többen halhatnak meg bakteriális fertőzésekben

- hívta fel a figyelmet Póta György.

Címkék:
otthon, egészség, pénzcentrum.hu, influenza, járvány, veszély, oltás, influenzajárvány, túlfogyasztás,