Extrém időjárás jön, megszaporodnak a betörések is

Pénzcentrum2014. március 26. 15:42

Itt a tavasz, hamarosan jön a nyár is. Az előttünk álló időszak köztudottan az extrém viharok és a lakásbetörések szezonja. Ahogy az ilyenkor lenni szokott a tudósítások egyre sűrűbben megrongálódott épületekről és kifosztott otthonokról szólnak. A hírek hallatán többnyire egyetlen dolog juthat az átlagember eszébe: vajon miként lehet elkerülni, mérsékelni a károkat. A jövő héten erre keresi majd a választ cikksorozatában a Pénzcentrum.hu.

Tavasz: jégverés, felhőszakadás, villámcsapás Szakértők szerint a magyar lakosságnak is egyre inkább meg kell barátkoznia a szélsőséges időjárással. A globális felmelegedés miatt ugyanis a következő években nem lesznek ritkák az ár- és belvizek, a heves viharok, a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű eső. A tudósítások is egyre többször kidőlt fákról, leszakadt vezetékekről, betört ablakokról, megbontott tetőkről, tönkrement háztartási gépekről szólnak. Ezek a káresemények ráadásul bárhol bekövetkezhetnek, így felkészülni a természeti csapásokra rendkívül nehéz.

De az előttünk álló időszak nem kizárólag az extrém időjárási anomáliák, hanem egyben a betörések szezonja is. A rendelkezésre álló adatok szerint a legtöbb betöréses lopást tavasszal és nyáron követik el. Ráadásul a lakásbetörések száma az elmúlt évtizedben hullámzó trendet írt le: az évtized közepéig jellemző csökkenést mutatott, azonban az elmúlt években már növekedésnek indult. Nem adhat nyugalomra okot az elkövetések darabszáma sem: évente több tízezer lakást rámolnak ki; van, ahova egymás után többször is betörnek.

Van megoldás...

A tét tehát óriási: az évről évre súlyosbodó időjárási körülmények és az egyre gyakoribb lakásbetörések ugyanis előbb utóbb minden otthonban nem várt vendégként kopogtatnak. Mindezek ellenére viszont még ma is a magyar lakosság csupán háromnegyede biztosítja ingatlanát. Arról nem is beszélve, hogy az alacsonyabb biztosítási díj érdekében sokan a valósnál kisebb értékekre kötnek biztosítást és csak kár esetén szembesülnek azzal, hogy a kártérítés felső határát jelentő biztosítási összeg nem elegendő a károk fedezetére. Ráadásul az is gyakori, hogy az ingatlantulajdonosok nem fektetnek kellő hangsúlyt meglévő biztosításuk aktualizálására, így a néhány éve kötött biztosítások már nem nyújtanak megfelelő fedezetet.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Szerencsére azonban a magyar biztosítótársaságok vagyonbiztosítási palettája rendkívül színes, a kínálatban mindenki megtalálhatja a számára leginkább testhezálló vagyonbiztosítást. Ehhez mindenkinek fel kell mérnie, mekkora kockázatot tud kezelni. A rengeteg lehetőség és termék között azonban gyakorta még így sem egyszerű eligazodni. Ezért a választás megkönnyítése érdekében a Pénzcentrum.hu 2014. március 31-től egy héten át lakásbiztosításról szóló cikksorozattal segíti olvasóit. Célunk, hogy olvasóink pontos képet kapjanak arról, mire jó egy ilyen biztosítás, mennyibe kerül annak fenntartása, és hogy mire kell figyelni annak megkötése előtt.

 

Címkék:
biztosítás,