Tényleg ezért van annyi baleset a magyar autópályákon?

Pénzcentrum/InfoRádió2015. július 27. 18:03

A jobbra tartási kötelezettség elmulasztása nemcsak szabálytalan, hanem balesetveszélyes is - hívta fel az autósok figyelmét az InfoRádió Aréna című műsorában Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a múlt héten jelentette be, hogy az M7-es autópályán táblákkal emlékezteti az autósokat a jobbra tartási kötelezettségre.

A KRESZ szerint azon az úttesten, ahol az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van, ott a folyamatos közlekedésre szinte mindig a külső, a jobb szélső sávot kell használni.

Az Országos Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője azt mondta, a jobbra tartási kötelezettség elmulasztása nemcsak szabálytalan, hanem veszélyes is.

Hiszen arra kényszerítik a gyorsabban haladókat, hogy vagy szabálytalanul jobbról előzzék meg a szintén szabálytalanul középen haladókat, ez sem jó, vagy pedig arra, hogy a harmadik, legbelső forgalmi sávban előzzenek, ez meg azért nem jó, mert ott általában még gyorsabban jön valaki, és ebből vannak forgalmi konfliktusok. Összességében tehát ez egy rendkívül veszélyes dolog, kevésbé fontos az, hogy szabálytalan, a nagyobb baj az, hogy nem biztonságos, kifejezetten balesetveszélyes

- hangsúlyozta Óberling József.

Az Országos Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője felhívta a figyelmet arra is, hogy a megengedett sebességhatárt túllépő külföldi rendszámú autók tulajdonosainak is csekket küldenek a lakóhelyükre.

Hatályba lépett az az uniós irányelv, és a tagállamok ezt már alkalmazzák is, hogy a járműnyilvántartásban szereplő üzembentartói adatokat automatikusan megkapjuk. Függetlenül attól tehát, hogy a gépkocsit Németországban, Ausztriában, Szlovákiában vagy Lengyelországban helyezték forgalomba, és ilyen vagy olyan rendszám van rajta, az üzembentartója ugyanúgy megkapja a csekket, ahogy a magyar

- közölte Óberling József ezredes.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Hozzátette, aki nem fizeti ki a bírságot, az bekerül a magyar rendőrség adatbázisába, és a következő Magyarországra utazáskor a hatóság az autó közlekedését hátráltatja a forgalomban a bírság kifizetéséig.

Óberling József elmondta:

már van olyan magyar állampolgár, aki más országból kapott büntetést. A tagállamok maguk határozzák meg a bírságok mértékét, ezek a magyaréhoz hasonlók, ennél kisebb összegekről nem beszélhetünk. 72 euró körül van a határ, amit egy állam nekiáll behajtani, mert úgy számolják, hogy ennek költségei különben térülnek meg. Magyarországon ilyen számítás nincs, ha kiszabtak egy bírságot, az állam törekszik is azt behajtani.

 

Címkék:
utazás, autó, baleset, autópálya, veszély, járműnyilvántartás,