A kiadásra kínált kiskereskedelmi üzletek és vendéglátóhelyek bérleti díja nem változott érdemben a fővárosban. A kiadásra kínált vendéglátóhelyek száma közel 20 százalékkal esett.
Nem látni pánikot a kiadó kiskereskedelmi üzletek és vendéglátóhelyek piacán - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője a növekedés-hu-ak. 2020 és 2021 februárja között Budapesten a kiadó kiskereskedelmi egységek száma - beleértve az utcai, udvari és az üzletházakban, plázákban lévő üzleteket - csupán 4 százalékkal bővült, 1255-re. A járványhelyzet és a turizmus szünetelése miatt a belvárosi kerültekben ugyanakkor már erőteljesebb kínálatbővülés figyelhető meg. Az ötödik kerületben 28, a hatodik kerületben 34, míg a hetedik kerületben 15 százalékkal nőtt a kiadó kiskereskedelmi üzletek száma
- tette hozzá Balogh László. A vendéglátó egységek bérleti díjainál "nincsen semmi látnivaló" a szakértő szerint: Budapesten a vendéglátóknál szűk 5 százalékkal 4540 forintra süllyedt a kiadásra kínált helységek átlagos négyzetméterára. A kiskereskedelmi üzlethelységek esetében szintén kismértékű árcsökkenés volt megfigyelhető. Egy budapesti kiskereskedelmi üzletet átlagosan 340 ezer forintért lehetett kibérelni a járvány előtt. Ez az átlagos kiadási ár napjainkban 328 ezer forintra módosult.
Ugyanakkor a 6. kerületben lévő plázák által kiadásra kínált üzlethelységek négyzetméterára 32-33 ezerről 22 ezer forintra süllyed.
Címlapkép: Getty Images
MOST ÉRHETI MEG IGAZÁN LAKÁST, HÁZAT VENNI!
Ha tervezed, hogy ingatlant vásárolsz, akkor most jött el a Te időd! Egyrészt azért, mert a lakáspiaci mutatók szerint egyértelműen megtört az elmúlt évek brutális áremelkedése. Jelenleg leginkább stagnálnak az árak, de van, ahol már árcsökkenést is tapasztalhatunk. Mindeközben a finanszírozási költségek még rekord alacsony szinten vannak. Nem hiszed? Nos, a Pénzcentrum megújult lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 2,74 százalékos THM-el, és havi 81 188 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 3,03% a THM; a Budapest Banknál 3,10%; az MKB Banknál 3,12%; míg az OTP Banknál 3,23%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a K&H Bank, az ERSTE Bank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
![]() |
HR Revolution 2021Vörös riadó! Újabb fronton nyílhat harc a hazai munkahelyeken. Hogyan tovább? |