Thomas Partey távozik az Arsenaltól, miután lejáró szerződését nem hosszabbítja meg a klubbal.

A hazai mobilszolgáltatók szerződést bontanak az ATR-cégekkel egy nem nyilvános NMHH-határozatra hivatkozva, ami akár 200-300 ezer felhasználót érinthet és hosszabb távon jelentős áremelkedéshez vezethet - értesült a 24.hu.
Magyarország három nagy mobilszolgáltatója (Telekom, One, Yettel) az elmúlt időszakban jelentősen emelte díjait a gazdasági nehézségekre hivatkozva. Ez arra ösztönzött sok felhasználót, hogy az úgynevezett ATR-cégeknél keressen olcsóbb és személyre szabottabb megoldásokat.
Az ATR-cégek üzleti modellje, hogy a nagy szolgáltatóktól üzleti előfizetéseket vásárolnak, majd ezeket továbbértékesítik végfelhasználóknak. Ezt a több évtizede működő konstrukciót önkormányzatok, szakszervezetek, egyházak, kis- és középvállalkozások, valamint multinacionális cégek is használják.
A lap információi szerint a Yettelnél található a legtöbb ilyen továbbértékesített előfizetés, de mindhárom nagy szolgáltatót érinti az a tavaly októberi NMHH-határozat, amelyre hivatkozva most megszüntetnék az ATR-szerződéseket.
A megismert, nem nyilvános OH/5182-6/2024 számú végzéssel kapcsolatban egy névtelenséget kérő ATR-piaci szereplő elmondta, hogy a határozat mellékletében szereplő vállalkozásoknak akár 200-300 ezer végfelhasználója is lehet, akiknél jelentős áremelkedés következhet be.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az egyik szolgáltató cáfolta az azonnali díjemelés lehetőségét, de elismerte, hogy az inflációkövető díjszabás ezekre az előfizetésekre is vonatkozni fog, amitől eddig sok ATR-cég megvédte ügyfeleit. Forrásunk szerint minden jelenlegi partneri szerződést megszüntetnének, annak ellenére, hogy csak néhány cég nem felel meg a végzésben meghatározott szabályoknak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


