Azt néztük meg, hogy mennyien kénytelenek vályogházakban élni a Dél-Dunántúli rágióban, vagy olyan lakásokban, ahol nincs fürdőszoba, konyha, vagy akár vízöblítéses WC.

Milliókat követelnek az ingatlanosok az idős, beteg házaspártól: arcpirító, milyen papírt írattak alá velük
Bár az ingatlanközvetítés alapvetően hasznos dolog, előfordulnak kérdéseket felvető, etikailag aggályos esetek is.
Az ingatlanközvetítés alapvetően hasznos szolgáltatás, ám előfordulnak etikailag aggályos, kérdéseket felvető esetek is – írja a Telex, amely egy olvasó idős szüleivel megtörtént esetet mutat be. A történetről beszámoló olvasó szülei aláírtak egy kizárólagos ingatlanközvetítői szerződést egy nagy ingatlaniroda ügynökeként működő vállalkozással. Ezt később az aláíró szülők gyerekei semmisnek tekintették, mondván, édesanyjuk „a szerződés aláírásakor nem volt cselekvőképességének birtokában, így az értékesítésre vonatkozó jognyilatkozatot sem tehetett”.
Az ingatlaniroda azonban ezt a szerződés felmondásaként értékelte, és arra hivatkozva több millió forintot követelt tőlük kötbérként. Az olvasó állítása szerint az idős szülőknek csak laptopon görgették át a több oldalas szerződést, akik valószínűleg annak sem voltak tudatában, azzal, hogy az ingatlan értékesítésének azonnali megkezdését választották egyúttal lemondtak a törvény szerint egyébként jogszerűen járó 14 napos felmondási, elállási időről.
Ugyanis csak akkor áll, hogy 14 napon belül indoklás nélkül elállhatunk egy ilyen szerződéstől, ha a közvetítő ezen idő alatt még nem kezdi el hirdetni az ingatlant, nem kezd el vevőket keresni, röviden - még nem kezdi meg a szolgáltatását. Ha az árusítás azonnal megkezdődik, akkor már csak (a legtöbb esetben) az ingatlan eladási ára alapján kiszámított kötbér ellenében lehet elállni a szerződéstől.
A család írásban próbálta jelezni az iroda felé, hogy nem semmisnek tekintik a szerződést, ám nyilatkozatukat az iroda nem volt hajlandó átvenni. Ezután postán, tértivevényes levélként küldték el a levelet a cégnek, ám az iroda ezt is csak többedik körben volt hajlandó átvenni. A család hamarosan kapott egy fizetési meghagyást arról, hogy a cég kéri tőlük a többmillió forintos jutalékot. A közjegyző felé „hivatalos ellentmondással” éltek ezzel kapcsolatban. Ügyük jelenleg itt tart, most az ingatlanos cégnél a labda, hogy folytatja-e az automatikusan perré alakult ügyet, vagy sem. A család közben bejelentést tesz a fogyasztóvédelem felé.

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
- Megkapta az esélyt a magyar női kézilabda-válogatott
- Donald Trump szerint ez a legújabb átverés
- Turi Attila, az MMA elnöke: pontosan kijelöli az utat a makoveczi örökség
- Kikapott a Fradi, marad az élen a Paks
- Meghalt egy szurkoló, a kapus szólt a játékvezetőnek, hogy álljanak le
- Érem nélkül maradtak a magyarok Otopeniben az utolsó napon
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


