Válása óta szerény körülmények között, egy nyugdíjasházban éldegél Nick Árpád, többszörös erőemelő bajnok, Guiness-rekorder. 15 kilót fogyott, nyugdíjából élelmiszerre sem futja.

Néhány éve megjelentek az első luxus nyugdíjasházak, amelyek „beugró” és havidíj fejében magas szolgáltatást nyújtanak. Éppen ezért, a HelloVidék megnézte, milyen áron kínálják az egyes nyugdíjas otthonok szálláshelyeiket.
A nyugdíjra jogosultak alig több mint 2-3 a százaléka tudja igénybe venni az idősek otthonában történő ellátást, a legutóbbi adatok szerint a 2019-es várólista 25 ezer főt számlált - írja a lap. Éppen ezért, ha valaki szerettét szeretné elhelyezni egy ilyen intézményben, akkor érdemes még időben kapcsolni, hiszen átlagosan két évet kell várni egy szabad helyre.
A bentlakásos intézményekbe, idősotthonokba úgy lehet bekerülni, ha a kérelmező megfelel bizonyos kritériumnak. Ilyenkor górcső alá veszik az intézményi ellátást igénybe vevő életkorát, életkörülményeit, egészségügyi állapotát és szociális helyzetet, valamint különféle szakvéleményeket szereznek be. A napi térítési díj 3300 és 5700 forint között van, de ehhez még hozzá kell adni, az egyszeri bekerülési díjat, ami akár millliós költség is lehet.
Van azonban az elhelyezésnek egy sokkal rugalmasabb formája, ahol nem kell ennyi elvárásnak megfelelni, amihez csak annyi kell, hogy legyen mit a tejbe aprítani. A magasabb nyugdíjra jogosultak számára ideális megoldás a nyugdíjasház vagy nyugdíjasotthon. Az utóbbi időben egyre több nyugdíjasház nyílik, ahova olyanok is beköltözhetnek, akik igényik az önállóságot, szellemileg épek, korukhoz képest aktív életet élnek és nem szeretnének a rokonokra támaszkodni.
Van olyan "luxusapartman", ahová a belépési díj: 8-12 millió forint, a havi térítési díj pedig 141 ezer forint.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ha érdekelnek arészletek, a HelloVidék oldalán elolvashatod. KATT!
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Az emberek egyre tudatosabban vásárolnak, sokkal jobban szeretnek olyan termékeket, szolgáltatásokat megvásárolni, amiknek tudják a mögöttes tartalmát.
- Navracsics Tibor a miniszterjelölti meghallgatáson: jöhet az uniós pénz
- Szabad utat kapott a fekete-tengeri földgázkitermelés
- Karácsony Gergely szerint nem biztos, hogy jó lett volna a kormányváltás
- Roland Garros: már csak egyet kell nyerni, és hat magyar lesz a főtáblán
- Döntés született a fukusimai radioaktív víz tengerbe engedéséről
- Kilépett a Momentumból, függetlenként folytatja a gödi polgármester
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


