A folyamatosan bővülő feladatkörök miatt, egyre több villanyszerelő szakembert várnak a cégek. Közel 45 százalékkal több végzős diákra lenne szükség évről-évre. Az utánpótlásképzés azért is nélkülözhetetlen, mert a robotizáció nem jelent megoldást egyes munkafolyamatok esetén.
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület által szervezett, szeptember 26-án Budapestről országos körútra induló "Mi a pálya? Műszaki pályaválasztó fesztivál" elnevezésű roadshow célja, hogy élményalapon ismertesse meg és népszerűsítse a műszaki szakmákat a fiatalok körében. A IV. ipari forradalom egyre nagyobb munkaerőkeresletet gerjeszt a műszaki pályákon, ebből kifolyólag pedig folyamatosan növekvő igény mutatkozik hazánkban is a szakképzett villamos szakemberekre. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület felmérése szerint a szélesebb körű és megnövekedett feladatkörök miatt éves szinten legalább 600 villanyszerelőre volna szükség, közel 45 százalékkal többre, mint ahány végzős diák jelenleg van.
- mondta Béres József, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület elnöke.
A fentiek jól mutatják, hogy azok a munkafolyamatok, amelyek nem automatizálhatóak és folyamatos változókkal bírnak, emberi erőforrást igényelnek, vagyis a színvonalas munkavégzés a technológia és az emberi tényező alapvető integrálásában rejlik. Egyértelmű tehát, hogy rövidtávon nagyon fontos célkitűzés, hogy a diákok megismerjék a műszaki pályában rejlő lehetőségeket, valamint az, hogy a villamosipari szakemberképzés és szakma a fiatalok számára egy kiszámítható életpályamodellt kínáljon. A "Mi a pálya? Műszaki pályaválasztó fesztivál" célja élményalapú elven népszerűsíteni a műszaki szakmákat az ifjúság körében.
Tavaly 400 iskolából közel 8000 gyerek látogatta meg a rendezvényt, idén országosan több mint 10 000 diákot hív párbeszédre a Magyar Elektrotechnikai Egyesület, iparági összefogással és a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal közreműködésével. 2017-ben Budapest mellett már 5 további vidéki helyszínen várják a diákokat.
- mondja a szakember utánpótlással kapcsolatosan Fodor József, az ELMŰ Hálózati Kft. ügyvezetője.
Játsszunk egy kis időutazást, ugorjunk vissze több mint száz évet, és nézzünk be újra a mádi...
A számvitel egyik legizgalmasabb és elméletileg legvitatottabb kérdésköre az értékelés. Ennek...
Ma Magyarországon a gyermekre vágyó párok körülbelül 10-15 százaléka küzd meddőségi problémákkal....
„Nálunk minden rendben. Általában mindenben egyet értünk, nincsenek ellenvélemények, mert jól...
A válaszokat kommentben várjuk! A vírushelyzet hatására a kiválasztás milyen módon zajlik?...
A járvány és a gazdasági válság hatása a munkavállalói elkötelezettségben is éreztette hatását:...
Oberfrank Zoltán blog-posztjához (“Miért vesznek fel a cégek munkatársakat”) a Linkedin terjedelmi...
![]() |
Private Investor Day 2021Mibe fektessünk 2021-ben? Tippek, elemzések, befektetési ötletek profiktól, Neked |