A magyarországi munkavállalók kerülik a fokozott stresszel járó területeket, mégis sok pályakezdő kapcsolja össze jelenlegi vagy jövőbeli munkahelyét ezzel a tényezővel, és tart a fokozott feszültség későbbi veszélyeitől. A munkavállalók jelentős része attól viszont nem tart, hogy egy esetleges személyes konfliktus miatt távozásra kényszerülne munkahelyéről. Sokkal inkább attól, hogy rajtuk kívül álló okok miatt bocsátják el őket - derül ki egy friss felméréséből.
A munkavállalók többsége a stresszt a munkavégzés alapvető velejárójaként tarja számon. Ezt támasztja alá, hogy jelentős részük a stressz hosszabb távú hatásaitól is tart: a megkérdezettek 35 százaléka fél attól, hogy kiég a stressz miatt a munkahelyén. Ez az arány a 30 év alatti, kevésbé tapasztalt munkavállalók esetében még magasabb: 44 százalékuk nyilatkozott így - derült ki a Profession.hu ezerfős mintán alapuló, reprezentatív felméréséből.
De nem csak a munkahelyi stressztől tartanak a munkavállalók. A válaszadók 33 százaléka attól fél, hogy munkahelyet kell váltania, és meg kell szoknia egy új környezetet és közösséget. Érdekes, hogy ettől a férfiak jobban tartanak, mint a nők, az iskolai végzettséggel arányosan pedig csökken a munkahely-váltástól való félelem.
A fentivel közel azonos arányban tartanak a munkavállalók attól, hogy rajtuk kívül álló, gazdasági okok miatt elbocsájtják őket. Ettől leginkább az 50-59 éves korosztály tart (39 százalék), a legkevésbé pedig a 30-39 évesek (24 százalék), és a cégvezetők (15 százalék). A szervezeti átalakításoktól pedig a válaszadók ötöde tart, míg a munkahely költözésétől egy új helyszínre már csak a 12 százalékuk.
A felmérés adatai szerint a magyarok kifejezetten magabiztosak munkahelyi teljesítményük tekintetében: tíz válaszadóból mindössze egy tartja reális veszélynek, hogy a teljesítményét kifogásolva bocsátják el munkahelyéről. Hasonlóan elhanyagolható tényezőnek tartják, hogy személyes konfliktus vagy nézeteltérés miatt kényszerülnek távozni. És attól sem különösebben félnek, hogy a munkatársak kibeszélik őket a hátuk mögött - a válaszadók 16 százaléka aggódik emiatt.
De a munkahelyi szereplés sem ijeszti meg a munkavállalókat: az értekezleteken felszólalástól csak a válaszadók 7 százaléka fél. Hasonlóképp nem aggasztaná őket, ha új közvetlen főnököt kapnának, vagy ha új tulajdonos kerülne a cég élére.
Címlapkép: Getty Images
Ha nem is hét, mint a pokolban, de legalább négy, és ha nem is pokolra kell menni a jó csapatműködésért...
A NAV közzétette a 2021. évi ellenőrzési elveket és az ellenőrzési tervet. Forrás: https://www.nav.gov.hu/nav/adotraffipax
Játsszunk egy kis időutazást, ugorjunk vissze több mint száz évet, és nézzünk be újra a mádi...
Ma Magyarországon a gyermekre vágyó párok körülbelül 10-15 százaléka küzd meddőségi problémákkal....
A válaszokat kommentben várjuk! A vírushelyzet hatására a kiválasztás milyen módon zajlik?...
A járvány és a gazdasági válság hatása a munkavállalói elkötelezettségben is éreztette hatását:...
Oberfrank Zoltán blog-posztjához (“Miért vesznek fel a cégek munkatársakat”) a Linkedin terjedelmi...
![]() |
Private Investor Day 2021Mibe fektessünk 2021-ben? Tippek, elemzések, befektetési ötletek profiktól, Neked |